Witaj w naszej cyfrowej Poczytalni
 

Program z Pandą w bibliotece

Nasza Biblioteka zaangażowała się w kolejny ekoprojekt. Tym razem bierzemy udział w Programie z Pandą organizowanym przez Fundację  WWF Polska.
Jest nam niezwykle miło tym bardziej, że mamy wspaniałych partnerów, którymi są uczennice i uczniowie z klasy II B ze Szkoły Podstawowej nr 7 oraz ich wychowawczyni.

Podczas ostatniego spotkania odwiedziliśmy Arktykę i  poznaliśmy sposoby, dzięki którym niedźwiedzie polarne przystosowały się do warunków, w których żyją. W czasie zajęć wykonaliśmy doświadczenie, które uzmysłowiło wszystkim, jak  grube i nieprzemakalne futro izoluje je od zimnej wody. Dowiedzieliśmy się też,  że naukowcy uznali globalne ocieplenie za najważniejsze zagrożenie dla tego gatunku.

Jeśli chcecie się dowiedzieć:

👉  dlaczego skóra niedźwiedzia polarnego  jest czarna,

👉  jaki kolor ma jego sierść,

👉 co łączy średnią pizzę ze stopą niedźwiedzia polarnego,

👉 jak to możliwe, że rodzący się niedźwiadek jest wielkości świnki morskiej (waży nieco ponad pół kilograma), a jako dorosły osiąga 3 metry wysokości (stojąc na dwóch łapach)

możecie śmiało zapytać osoby  z klasy II B, oni już to wszystko wiedzą 😉.

A jeśli są klasy chętne do wzięcia udziału w lekcji o niedźwiedziu polarnym, zapraszamy do kontaktu (tel. 22 732-00-36 wew. 103).

Share Post
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.