Witaj w naszej cyfrowej Poczytalni
 

Biblioteka Rodzin – podsumowanie pierwszego etapu

Pierwszy etap projektu „Biblioteka rodzin” już za nami. Przygotowanie wszystkich spotkań było dużym wyzwaniem, ale efekty okazały się warte wysiłku. Realizacja tych działań była możliwa dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Trudności z nauką czytania wynikają z wielu zmiennych, nie tylko z zaangażowania rodzin, ale także z różnorodnych problemów medycznych czy intelektualnych. W ramach projektu „Biblioteka rodzin” chcemy wspierać rodziców i dzieci, pomóc przezwyciężyć przeszkody na drodze do rozbudzenia potrzeb czytelniczych. W związku z tym w wybrane soboty w kwietniu i maju Poczytalnię odwiedzili wyjątkowi goście: pedagożka, fizjoterapeutka i psycholożka.

Zaproszone przez nas ekspertki przeprowadziły warsztaty, odpowiedziały na pytania uczestników oraz udzieliły krótkich indywidualnych konsultacji.

Z relacji osób, które wzięły udział w spotkaniu, wiemy, że warsztaty były bardzo potrzebne, a każdy uczestnik wyszedł z dużą dawką wiedzy i pozytywnej energii.

Wszystkie zainteresowane osoby miały możliwość wziąć udział w bezpłatnych spotkaniach prowadzonych przez zaproszone ekspertki. Jednocześnie przewidziano atrakcyjne zajęcia dla dzieci, żeby podczas wykładu, mogły oddać się zabawie nie tylko z książką.

Wielką niespodzianką dla naszych czytelników okazały się zajęcia z ilustratorem Danielem de Latourem, który przeczytał nam niepublikowane rozdziały kolejnej części „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek”. Zaprosił również wszystkich do wspólnego tworzenia kartek pop-up. Uczestnicy spotkania mieli też okazję zdobyć autograf artysty oraz zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

Książki z „wyskakującymi” ilustracjami, czyli pop-up, bardzo podobają się naszym czytelnikom, zwłaszcza tym najmłodszym. W związku z tym stworzyliśmy krótkie filmy instruktażowe, prezentujące zasady tworzenia tego typu rysunków. Można je obejrzeć na naszym kanale na YouTube.

Przed nami kolejne działania w ramach projektu „Biblioteka rodzin”. Zachęcamy wszystkich do obserwowania naszego profilu na Facebooku – dzięki temu będziecie na bieżąco.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

Galeria zdjęć 

Share Post
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.