Witaj w naszej cyfrowej Poczytalni
 

Finał Programu z Pandą

22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi, którego celem jest budowanie świadomości społecznej na temat stanu środowiska.

Nasz biblioteka podejmuje wiele działań na rzecz ochrony klimatu. Tym razem zapraszamy na wymianę gier planszowych i puzzli. Akcja jest finałem ekologicznego Programu z Pandą, który był prowadzony przez MBP we współpracy z klasą II A oraz p. Anną Kucharczyk i p. Agnieszką Lemankiewicz z ZSP nr 2 w Legionowie.

Celem spotkania jest podnoszenie świadomości ekologicznej oraz zachęcania do wymieniania się rzeczami, które są w bardzo dobrym stanie, ale już z nich nie korzystamy. Warto wtedy się wymienić, zdobyć coś „nowego”, zamiast kupować, a następnie wyrzucać. Przy okazji wymiany chcemy spędzić wspólnie czas i po prostu czerpać przyjemność z tego, że możemy razem pograć, porozmawiać, poznać nowe osoby, oderwać się od telefonu.

Gry i puzzle można od dziś zostawiać w MBP przy stanowisku wypożyczalni (I piętro) lub przynieść ze sobą w dniu imprezy (w zamian przekażemy kupony). Zdobyte kupony będzie można wymienić na gry i puzzle. Jeśli ktoś nie wykorzysta wszystkich kuponów, będzie można wymienić je podczas następnej akcji wymiany ubrań i zabawek, która odbędzie się jesienią.

  • gra planszowa = 2 kupony
  • puzzle = 1 kupon

Pamiętajmy, że postawione gry i puzzle powinny być kompletne i dobrym stanie – oddawajmy rzeczy takie, jakie sami chcielibyśmy otrzymać.

 

Share Post
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.