Witaj w naszej cyfrowej Poczytalni
 

Bajki mogą pomóc

Zapraszamy na kolejne warsztaty z ekspertem. Odbywają się one w ramach dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego projektu pod nazwą „Biblioteka Rodzin”.

W sobotę 21 maja w godzinach 12:00–14:00 gościem Poczytalni będzie Agnieszka Ciesielska – psycholożka, pracująca w Psychoklinice z dziećmi i młodzieżą, w tym z osobami z zespołem Aspergera, z ADHD, z osobami, które mają trudności w relacjach z rówieśnikami, z radzeniem sobie z emocjami, z niskim poczuciem własnej wartości.

Spotkanie będzie podzielone na dwie części. Podczas pierwszej, ekspertka omówi sposoby motywowania dzieci do czytania oraz przedstawi korzyści, jakie niesie czytanie. Prowadząca również wyjaśni, jaką rolę odgrywa wzrok w nauce czytania. Przybliży także, czym jest bajkoterapia i jak może pomóc w radzeniu sobie w trudnych sytuacjach. Druga część spotkania będzie przeznaczona na wyjaśnienie wątpliwości uczestników oraz na pytania, które można wysłać do 19 maja na adres pytania@bibliotekalegionowo.pl.

Na zajęcia zapraszamy wszystkie osoby mające dzieci oraz pracujące z dziećmi: rodziców, dziadków, opiekunów, nauczycieli, bibliotekarzy. W czasie warsztatów maluchami zajmą się animatorzy. Osoby, które wezmą udział w warsztatach ze względów zawodowych, otrzymają zaświadczenie o uczestnictwie.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Share Post
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.