Witaj w naszej cyfrowej Poczytalni
 

Bajkowa Poczytalnia

„Dziadkiem do orzechów” Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie zainaugurowała nowy cykl teatralny dla dzieci „Bajkowa Poczytalnia”. Dla młodej widowni wystąpił Teatr Królewski z Wilanowa.
– „Bajkowa Poczytalnia” to kontynuacja „Rodzinnych sobót w bibliotece” – wyjaśnia dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie Tomasz Talarski. Inna nazwa, bo zmieniła się sama formuła spotkań z teatrem. Po przedstawieniu, które odbywa się w sali widowiskowej rodzice mają możliwość spędzenia z dzieckiem czasu w bibliotece. A tam czekają na nich zajęcia plastyczne zwykle związane z treścią przedstawienia, a także kącik malucha. Istnieje również możliwość wypożyczenia nowości książkowych dla dzieci.
Na inauguracji nowego cyklu wystąpił Teatr Królewski z Wilanowa.  Przygotowany przez Alinę Więckiewicz spektakl „Dziadek do orzechów” to jedno z lepszych przedstawień dla dzieci ostatnich lat. Pełna widownia była tego najlepszym dowodem. Po spektaklu dzieci wraz z rodzicami uruchomiły masową produkcję Mysibab, co można zobaczyć w prezentowanej niżej galerii zdjęć. Przedstawienia dla dzieci odbywają się raz w miesiącu.


Galeria zdjęć


Share Post
Latest comment
  • Świetny spektakl. Moje dzieci były zachwycone 🙂 Czekamy z niecierpliwością na kolejne przedstawienie w Bajkowej Poczytalni!