Bardzo Młoda Kultura w Legionowie

“Kulturalny Pociąg na trasie: Kozłówka-Biblioteka – Biblioteka-Kozłówka”

Miło nam poinformować, że zgłoszony przez nas projekt partnerstwa ze świetlicą z legionowskiej Kozłówki został przyjęty do mazowieckiego programu „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021” i otrzymał środki na realizację.

Kozłówka to miejsce, gdzie wzniesiono najstarsze zabudowania w Legionowie, zarówno willę otoczoną parkiem krajobrazowym, od której swoją nazwę wzięła cała okolica, jak i carskie koszary. To tam, na przełomie XIX i XX w., znajdowało się całe miasteczko z kasynem i cerkwią, a wedle legendy car wykopał tunel pod tajemniczy pociąg ze zrabowanymi polskimi skarbami. Jednak po wojnie Kozłówka, otoczona z trzech stron torami, została oddzielona od Legionowa i oferty kulturalnej miasta, między innymi Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie

Celem naszego projektu będzie metaforyczne „odkopanie pociągu ze skarbami” i podzieleniem się nim z młodzieżą mieszkającą na osiedlu Kozłówka, a uczestniczącą w zajęciach świetlicy. Podczas cotygodniowych spotkań z naszymi animatorami i ekspertami, w Bibliotece i Kozłówce, będziemy odkrywać z dziećmi nowe dziedziny sztuki i tworzyć przestrzeń, w której bez skrępowania odnajdą swój głos i będą mogły wyrazić siebie, opowiadając o sobie, miejscu, z którego pochodzą i własnych marzeniach.

Na zakończenie projektu, pod koniec października, odbędzie się specjalny pokaz prac powstałych w czasie projektu, a inspirowanych Kozłówką i Biblioteką. Serdecznie zapraszamy ?