Witaj w naszej cyfrowej Poczytalni
 

Dysleksję można pokonać – warsztaty dla rodziców i nauczycieli

Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie zaprasza na cykl darmowych spotkań warsztatowych z ekspertami: pedagogiem, fizjoterapeutą i psychologiem. Odbędą się one w ramach dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego projektu Biblioteka Rodzin.

Mają one za zadanie w kompleksowy sposób wesprzeć rodziców, zwłaszcza tych, których dzieci mają problemy z czytaniem i nauką, ale także tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o rozwoju dziecka i ewentualnych sygnałach ostrzegawczych, wskazujących na to, że niezbędna jest pomoc specjalisty.

Już w sobotę 23 kwietnia w godzinach 12:00 – 14:00 gościem Poczytalni będzie Bożena Kiewel – pedagożka i reedukatorka, która od pond trzydziestu lat pomaga dzieciom i młodzieży pokonać trudności w edukacji. Spotkanie będzie się składać z dwóch części. W pierwszej zostaną omówione symptomy dysleksji na poszczególnych etapach rozwoju dziecka. Prowadząca wyjaśni też, jak należy pracować z dzieckiem mającym trudności w nauce, powie jak je zwalczyć oraz przedstawi środki dydaktyczne pozwalające na uatrakcyjnienie procesu uczenia się. Podczas drugiej części specjalistka odpowie na dręczące rodziców pytania, które można przesyłać na adres: pytania@bibliotekalegionowo.pl do dnia 20 kwietnia 2022 r.

Osoby, które wezmą udział w warsztatach ze względów zawodowych, otrzymają zaświadczenie o ich ukończeniu.

Zapraszamy rodziny z dziećmi. Na czas spotkania opiekę nad nimi przejmą nasi animatorzy, którzy przygotowali dla nich specjalne zajęcia plastyczno-literackie.

 

Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących  z Funduszu Promocji Kultury 

Share Post
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.