Podróż wehikułem czasu? W bibliotece to możliwe!

10 marca w bibliotece odbyły się zajęcia pt. „Z Korei do miasta pierników”. To jedna z lekcji z bibliotecznej oferty skierowana do uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Została zainspirowana książką Iwony Chmielewskiej pt. „Cztery strony czasu”, która opowiada o tym, jak wyglądało życie w toruńskich mieszkaniach na przestrzeni ubiegłych wieków.
Uczniowie podczas tych zajęć budują wehikuł czasu według własnego pomysłu i dzięki jego magicznej mocy odwiedzają różne domowe kąty i zakamarki. Mogą sprawdzić, jak toczyło się w nich życie w roku 1600, 1800 czy 2000. Poznają Chrystiana, który miał zły sen, Łucję, która przygotowuje wielkanocne śniadanie czy Bruna, który lubi się bawić żołnierzykami. Pomimo tego, że te postaci pochodzą sprzed wielu wieków, ich zajęcia, zainteresowania czy smutki są podobne do tych, które czujemy obecnie. Dla dzieci uczestniczących w zajęciach jest to więc podróż pełna dobrej zabawy, nastawiona na rozwój kreatywności, uwagi i spostrzegawczości.
Książkę, która była inspiracją do powstania powyższych zajęć można wypożyczyć w Poczytalni, do czego zachęcamy. Nauczycieli zaś zapraszamy do skorzystania z naszej oferty zajęć i odwiedzenia biblioteki ze swoją klasą.