CZAS KSIĄŻKOKALIPSY – gra terenowa z nagrodami

Zapraszamy do udziału w terenowej grze miejskiej – indywidualnie lub w drużynach.

Ekscentryczny Profesor – Bibliofil obawia się, że nadejdzie kiedyś czas, gdy czytanie książek, a wraz z tym ludzka wyobraźnia staną się tylko wspomnieniem. Na drodze naukowych eksperymentów udaje mu się odkryć składniki Esencji Wyobraźni, by następnie móc ocalić je dla następnych pokoleń. Pomóżcie Profesorowi w dokończeniu jego misji, rozwiązując zagadki. Na najszybszych uczestników czekają nagrody.

Zasady gry:

1. W grze mogą wziąć udział 1-4 osobowe drużyny. Co najmniej jedna osoba z drużyny musi być PEŁNOLETNIA i mieć przy sobie smartfon (lub inne urządzenie) Z DOSTĘPEM DO INTERNETU i GPS.

2. Aby zagrać, należy przyjść do Poczytalni w dniach 9-15 maja 2024 r. (w godzinach pracy biblioteki), odebrać kartę uczestnika (1 karta na drużynę). Pracownik biblioteki musi wpisać na karcie DATĘ I GODZINĘ rozpoczęcia gry oraz wpisać dane kontaktowe przedstawiciela drużyny na liście uczestników.

3. Na karcie uczestnika znajduje się wiadomość od Profesora (w formie kodu QR) oraz współrzędne miejsca pierwszej zagadki do wpisania w GPS. W kolejnych punktach gry będą znajdowały się współrzędne następnych miejsc do odszukania.

4. Rozwiązaniem każdego z zadań jest jedna lub dwie sylaby – są to części Esencji Wyobraźni – należy zapisać je w ramkach poniżej, a na końcu ułożyć z nich całe hasło – przedmiot o magicznych właściwościach, należący kiedyś do Profesora.

5. Po rozwiązaniu wszystkich zadań, należy przesłać prawidłowe odpowiedzi oraz swój adres e-mail przez formularz (znajduje się przy ostatniej zagadce). Drużyna, która najszybciej udzieli wszystkich prawidłowych odpowiedzi, (licząc od pobrania karty do wysłania wypełnionego formularza) zostanie nagrodzona voucherami do Kina Helios.

Pełen regulamin akcji dostępny tutaj.

Wydarzenie organizowane w ramach Tygodnia Bibliotek, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Warning: Undefined variable $next_post_title in /usr/home/BibliotekaLeg/domains/bibliotekalegionowo.pl/public_html/wp-content/themes/readanddigest/framework/modules/blog/templates/single/parts/single-navigation.php on line 53