Dlaczego bibliotekarze proszą o podanie numeru telefonu?

– Po co bibliotece mój numer telefonu? – takie pytanie zadaje sobie wielu naszych czytelników przy zapisie. Odpowiedź jest prosta. Korzystamy z nich do kontaktu z Wami wyłącznie w bibliotecznych sprawach.
Na początku chcemy podkreślić, że biblioteka nie czerpie żadnych korzyści ze zgromadzonych numerów telefonu, nie używamy ich w celu marketingowym, nie przekazujemy innym instytucjom. Nawet bibliotekarze korzystają z nich tylko w określonych przypadkach.
Kiedy zatem można spodziewać się telefonu z biblioteki?
👉Najczęściej dzwonimy do naszych czytelników, gdy znajdziemy zgubioną kartę biblioteczną lub inne dokumenty zawierające dane osobowe. Dzięki temu czytelnicy wiedzą, że na ich konto nie zostanie wypożyczona żadna książka, a dane są bezpieczne.
👉Kontaktujemy się też z czytelnikami, gdy narastają opłaty za przetrzymane książki. Chcemy w ten sposób pomóc uniknąć opłat, które będą odczuwalne dla portfeli – możecie spodziewać się SMS-a z przypomnieniem o zwrocie z numeru: 515358092
👉Bibliotekarze dzwonią też do czytelników, gdy do biblioteki wróci zamówiona przez nich książka, a do konta nie jest przypisany żaden adres e-mail. Należy tylko pamiętać o tym, by zgłosić bibliotekarzowi, że jest taka potrzeba.
👉Lubimy też kontaktować się z Wami, gdy zauważymy, że jest możliwość skrócenia czasu oczekiwania na zamówioną książkę. Zdarza się tak np. gdy do wydania z filmową okładką ustawi się kolejka, a starsze stoi na półce, lub gdy książka jest dostępna w którejś z filii.