(Do)Wolność czytania w terenie – zapraszamy 12 maja (sobota)

Już w sobotę przeprowadzimy akcje plenerowe, które będą częścią obchodów Tygodnia Bibliotek. Zapraszamy na skwer im. Tadeusza Kościuszki (od strony ul. Handlowej) oraz na plac przy ul. Królowej Jadwigi.

Nie lada frajdą dla dzieci (ale z pewnością nie tylko) będzie interaktywny happening „Słodkich snów”. Aktorzy z Art-e-faktu i Stowarzyszenia Kulturalnego „Pocztówka” zaaranżują stanowiska-łóżka, na których będzie można leżeć, relaksować się i słuchać audiobooków z bajkami. Obok łóżek ustawione będą stosiki książek – uczestnicy będą mogli czytać w ciszy lub na głos swoim dzieciom. Na skwerze im. Tadeusza Kościuszki rozstawionych zostanie 10 łóżek, a w parku przy ul. Królowej Jadwigi – 20.

W parku przy ul. Królowej Jadwigi radosne święto książek i czytelnictwa będzie miało również formę teatru – wystawiony zostanie spektakl „Wiślana Syrenka”. Bohaterowie wytłumaczą małym widzom, jak istotne jest dbanie o środowisko. Ponadto, na skwerze Kościuszki, rozstawimy stanowisko biblioteczne, na którym nie zabraknie animacji, zajęć manualnych i niespodzianek.

Serdecznie zapraszamy całe rodziny! 🙂