Witaj w naszej cyfrowej Poczytalni
 

Tydzień Bibliotek 2018 – zapraszamy!

Zapraszamy do udziału w Tygodniu Bibliotek w dniach 9-13 maja. Hasło tegorocznej akcji brzmi „(Do)Wolność Czytania”. Co przygotowaliśmy?

Już w środę, 9 maja, o godzinie 18.00 otworzymy wystawę zdjęć grupy Fotowypady. Podczas imprezy ogłosimy również wyniki konkursu na propozycję najwygodniejszego miejsca do czytania. – Planujemy niespodziankę – opowiada dyrektor biblioteki, Tomasz Talarski – Obiecujemy, że osoby które przyjdą, nie będą żałować – zapowiada. Na środę zaplanowaliśmy również uroczyste otwarcie przestrzeni w bibliotece, którą zaaranżujemy według konkursowych propozycji czytelników. Wszyscy, którzy tego dnia wypożyczą książkę, otrzymają gadżet związany z konkursem z okazji Dnia Kobiet i zwycięskim hasłem „Czytaj albo zmywaj”.

Sobota, 12 maja, będzie dniem plenerowym – w dwóch punktach (w parku przy skwerze im. Tadeusza Kościuszki oraz na placu przy ul. Królowej Jadwigi) zorganizujemy happening, w czasie którego dzieci (ale nie tylko), będą mogły posłuchać bajek. Dodatkowo, na skwerze Kościuszki rozstawimy stanowisko biblioteczne, a na placu przy Królowej Jadwigi zostanie wystawiony spektakl „Wiślana Syrenka”.

Legionowskie obchody Tygodnia Bibliotek zakończą się w niedzielę, 13 maja, spotkaniem z cyklu „Pasja Passent, czyli świat książki według Agaty” – do Poczytalni zawita Zygmunt Miłoszewski, autor m.in. powieści  „Jak zawszei cyklu kryminałów o Teodorze Szackim.

Serdecznie zapraszamy do udziału we wszystkich wydarzeniach, a także do odwiedzania biblioteki i fotografowania się w zaaranżowanych kącikach, które są według Was, Drodzy Czytelnicy, najwygodniejsze do oddawania się lekturze 😉 Bardzo chętnie zobaczymy Wasze zdjęcia na naszych profilach w mediach społecznościowych 😉

 

Share Post
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.