Witaj w naszej cyfrowej Poczytalni

Impreza ze Szwajcarią w tle

Kontynuujemy naszą pracę w przestrzeniach dworcowych:) W sobotę (4 marca) otworzyliśmy wystawę prac szwajcarskiego rysownika Patrica Chappatte’a. Na wernisażu byli obecni m.in.: prezydent Legionowa Roman Smogorzewski i Ambasador Szwajcarii w Polsce Andrej Motyl. Nasi goście mogli spróbować oryginalnego szwajcarskiego sera, wina, a także najlepszej na świecie czekolady:)

„Przez dziurkę od sera. Szwajcaria”, bo taki tytuł nosiła sobotnia impreza rozpoczęła się wernisażem Patrica Chappate’a. Urodzony w Karachi rysownik od lat współpracuje z największymi dziennikami i tygodnikami na świecie. Jego rysunki drukuje m.in. New York Times czy Newsweek. Zaprezentowane na wystawie prace to komentarz do bieżących wydarzeń społecznych i politycznych. Chappatte nie zostawia suchej nitki także na uprzedzeniach, stereotypach i fobiach współczesnych społeczeństw. Wystawę można oglądać na legionowskim dworcu do 30 czerwca 2017 roku.

Ponieważ impreza odbywała się ze Szwajcarią w tle nie mogło zabraknąć przeglądu najważniejszych atrakcji turystycznych tego kraju, a także muzyki charakterystycznej dla rejonu Alp. Koncert zespołu Tyrolia Band, przygotowane konkursy i zabawy zdecydowanie poprawiły nastrój wszystkim tym, którzy zdecydowali się spędzić z nami sobotnie popołudnie. A ponieważ przyjeżdżające pociągi raz po raz zasilały dworcową przestrzeń pod sceną było na prawdę tłoczno:)

Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc restauracji „Gruba Kaśka”.


Galeria zdjęć


Share Post
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.