Klasyka w nowym wydaniu, czyli Jaś i Małgosia w ramach „Bajkowej Poczytalni”

O tym, że warto oglądać klasykę przekonali się wszyscy ci, którzy w ramach „Bajkowej Poczytalni” obejrzeli spektakl Teatru Barnaby „Jaś i Małgosia”.

Zrobienie ciekawego przedstawienia na podstawie utworu, który wszyscy znają to zadanie trudne. Choćby dlatego, że dla dzieci powinno się robić przedstawienia takie jak dla dorosłych, tylko lepiej. Teatr Barnaby sobie z tym zadaniem doskonale poradził. Opowieść teatru z Gdańska zaczyna się leniwie.  Pewnego dnia w małej cukierni pojawiają się miłośnicy słodkich wypieków. Czekając na  produkty powoli wchodzą w świat bajki. Głównymi aktorami są marionetki wykonane między innymi z akcesoriów kuchennych. W tle chata zrobiona z książki kucharskiej i las z foremek do ciasta. Akcja zaś rozgrywa się na cukierniczym stole. Całości dopełnia autorska muzyka i wpadające w ucho piosenki. Streszczając wszystko w jednym zdaniu: 60 minut doskonałej zabawy z nutą życiowej dydaktyki.
Po spektaklu zaprosiliśmy naszych gości na mini warsztaty plastyczne związane z przedstawieniem.