Witaj w naszej cyfrowej Poczytalni

Z przyjemnością informujemy, że od 8 maja na dworcu PKP będzie działał książkomat. W ten sposób ropoczniemy Tydzień Bibliotek. Hasłem togorocznej akcji jest „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!”, a to dzięki Waszym głosom oddanym w Budżecie Obywatelskim zostało zakupione urządzenie, które posłuży nam wszystkim.

Książkomat jest ustawiony na parterze dworca PKP, przy ul. T. Kościuszki 8A. Znajduje się w pobliżu wejścia głównego do biblioteki i sklepu odzieżowego.

Zamówione do książkomatu książki można odebrać najpóźniej następnego dnia od otrzymania kodu, do godz. 23.59 (np. SMS z biblioteki wysłano o godz. 14.25 w dn. 21.04 – to oznacza, że książkę można odebrać do godz. 23.59 w dn. 22.04)

 

W jaki sposób zamówić książkę do książkomatu? 

To proste! Wystarczy, że przy składaniu rezerwacji/zamówienia, w polu „preferowany punkt odbioru”, zaznaczycie opcję „Książkomat”.

Pamiętajcie, że zarezerwowane pozycje będziecie mogli odebrać ze skrytki dopiero po tym, jak otrzymacie od nas wiadomość SMS z kodem dostępu. Mejl z informacją o książce przygotowanej do odbioru oznacza, że jest ona odłożona w bibliotece, ale nie została jeszcze umieszczona w książkomacie.

Zasady korzystania z książkomatu:
 1. Do książkomatu można zamawiać wyłącznie książki z Oddziału dla dorosłych, Oddziału dla dzieci i młodzieży oraz Filii nr 3. Nie służy on do zwrotu zbiorów.
 2. Bieg wypożyczenia rozpoczyna się w momencie umieszczenia przez bibliotekarza książki w książkomacie i wysłania do czytelnika kodu odbioru wraz z numerem skrytki.
 3. Z książkomatu mogą korzystać wyłącznie te osoby, które podały swój numer telefonu w karcie zapisu.
 4. Czytelnik może odebrać książkę z książkomatu wyłącznie po otrzymaniu SMS-em jednorazowego kodu odbioru od Biblioteki.
 5. Mejl z informacją o książce przygotowanej do odbioru oznacza, że jest ona odłożona w bibliotece, ale nie została jeszcze umieszczona w książkomacie.
 6. Po wyjęciu książek czytelnik zamyka skrytkę, nie kodując zamka.
 7. Jednorazowo można zamówić do książkomatu tylko tyle książek (w ramach limitów), ile zmieści jedna skrytka o wymiarach 27 cm x 27cm x 15 cm wysokości.
 8. Termin odbioru książki z książkomatu to doba, licząc od godz. 23.59 od dnia otrzymania kodu, w godzinach pracy dworca.
 9. Przykład: SMS z biblioteki wysłano o godz. 14.25 w dn. 21.04 – to oznacza, że książkę można odebrać do godz. 23.59 w dn. 22.04.
 10. W przypadku zapełnienia wszystkich skrytek czas oczekiwania na odbiór zamówienia może się wydłużyć.
 11. Książki nieodebrane w wyznaczonym czasie zostają zdjęte z konta czytelnika, są traktowane jako nieodebrane rezerwacje i wracają do księgozbioru lub trafiają na konto innego zamawiającego.
 12. Trzykrotne nieodebranie rezerwacji bez powiadomienia biblioteki będzie skutkowało blokadą możliwości rezerwowania zbiorów na 3 miesiące.
 13. Pozycje zamówione będą dostarczane do książkomatu od poniedziałku do piątku, raz dziennie, maksymalnie do godziny 16.00.
Share Post
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.