Witaj w naszej cyfrowej Poczytalni
 

Legionowskie spotkania z astronomią

W piątek 4 sierpnia o godz. 20.00 w Poczytalni (w sali komputerowej na 2. piętrze) rozpocznie się cykl spotkań z astronomią i astrofizyką. Zajęcia przeprowadzone zostaną w ramach realizacji inicjatyw oddolnych wyłonionych przez miejską bibliotekę w konkursie na projekty animacyjno-edukacyjne.

 

Łącznie zaplanowano 4 spotkania, które odbywać się będą o stałej porze. W ich czasie uczestnicy dowiedzą się, dlaczego niebo się „kręci”, poruszone zostaną też tematy światła, grawitacji i wciąż powiększającego się Wszechświata. Choć spotkania będą miały charakter dyskusyjny, nie zabraknie czasu na przeprowadzenie eksperymentów. Każde zajęcia potrwają ok. godziny, a po nich, jeśli pogoda na to pozwoli, będzie można obserwować nocne niebo przez teleskop.

 

– Chciałem zaprosić mieszkańców miasta do wspólnego odkrywania fascynującego świata astronomii i astrofizyki – mówi Maciej Kowalski, pomysłodawca i wykonawca projektu – Podczas serii czterech wykładów dla początkujących będzie można poznać tajemnice kosmosu, od planet i gwiazd, po galaktyki i czarne dziury.

Harmonogram spotkań:

  • 4.08 – Dlaczego niebo się kręci? Opowieści o mechanice nieba.
  • 11.08 – Czarna żarówka – opowieść o świetle.
  • 18.08 – Co takiego wymyśli Einstein – opowieść o grawitacji.
  • 25.08 – Gumowy Wszechświat – opowieść o Wszechświecie.

Zajęcia są przeznaczone dla młodzieży oraz osób dorosłych. Uczestnictwo nie wymaga wcześniejszego doświadczenia, a podstawowe koncepcje zostaną przedstawione w przystępny sposób. Wstęp wolny.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Share Post
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.