Mała Książka – Wielki Człowiek nadal w MBP Legionowo

Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie kolejny raz zakwalifikowała się do czytelniczego projektu „Mała książka – wielki człowiek”, którego celem jest promocja literatury i oswajanie z biblioteką najmłodszych mieszkańców Legionowa.

Akcja adresowana jest do dzieci w wieku 3-6 lat, które przy okazji pierwszej wizyty w bibliotece otrzymają specjalnie przygotowaną wyprawkę . W wyprawce dzieci znajdą książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz kartę małego czytelnika na dobry start.

Za każdą wizytę w bibliotece mały czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.