Witaj w naszej cyfrowej Poczytalni
 

Mikołajki w Poczytalni

Zanim Święty Mikołaj ruszył w podróż po świecie, odwiedził legionowski Dworzec. Na spotkanie z nim przybyły nie tylko dzieci, ale i dorośli – w sumie 600 osób.

W Poczytalni 11 grudnia najmłodsi legionowianie mieli okazję wykazać się artystycznym zmysłem, tworząc ozdoby świąteczne z najprostszych materiałów. Z siana, plastikowych butelek czy masy solnej powstały nietuzinkowe dekoracje świąteczne, a tworzyć je pomagali wolontariusze ze stowarzyszenia Klanza. Dzięki grupie teatralnej A3Teatr uczestnicy poznali tradycje świąteczne z różnych miejsc na świecie oraz spotkali się z samym Świętym Mikołajem, który obdarował dzieci słodkimi upominkami. Na starszych oraz tych, którzy woleli spędzić wolny czas w trochę inny sposób, czekało stoisko Planszomanii z najlepszymi grami planszowymi dostępnymi na polskim rynku. A wszystko to na jednej imprezie, czyli Mikołajkach w Poczytalni.

Zainteresowanie spotkaniem było ogromne i przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Prawie 600 osób zawitało w bibliotece, skorzystało z przygotowanych atrakcji i wyszło z uśmiechami na twarzy.

Co jednak najważniejsze, spora część gości postanowiła pozostać z Poczytalnią na dłużej i założyła karty biblioteczne. A jak wiadomo, nic nie cieszy bibliotekarzy bardziej, niż każdy nowy czytelnik.


Zobacz materiał wideo


Share Post
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.