[BRAK MIEJSC] | Moje życie jako powieść – warsztat pisarski dla początkujących

W sobotę 20 maja w Poczytalni odbędzie się pierwszy warsztat pisarski „Moje życie jako powieść”. Jest to kolejna inicjatywa oddolna, którą miejska biblioteka zrealizuje w ramach programu BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność.

Łącznie zaplanowano 3 spotkania, w czasie których uczestnicy tworząc krótki tekst oparty na własnych doświadczeniach, popracują nad przełamywaniem blokad, nauczą się tworzyć konspekty, poszukają własnego języka.

Działanie skierowane jest do młodzieży i osób dorosłych, które chciałyby pisać, ale nie wiedzą od czego zacząć.

Terminy i tematy spotkań:

• Temat vs naddatek, czyli o czym tak naprawdę chcę pisać – 20 maja, godz. 10.30 – 13.30
  • Struktura trzech aktów, czyli jak zrobić, żeby czytelnik zarwał noc – 3 czerwca,
  • Dobry styl, czyli szukanie własnego głosu – 17 czerwca, godz. 10.30 – 13.30

Warsztaty poprowadzi Aleksandra Zbroja, redaktorka „Dużego Formatu”, autorka m.in. książki Mireczek. Patoopowieść o moim ojcu, zdobywczyni nagrody Odkrycie Empiku, nominowana do Nagrody Literackiej Nike i Nagrody Gombrowicza.

Zgłoszenia można wysyłać na adres: zapisy@bibliotekalegionowo.pl.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.