Witaj w naszej cyfrowej Poczytalni
 

„Niknące obrazy” – warsztaty ze Stowarzyszeniem Pracownia Etnograficzna

19 i 20 października trzy klasy ze Szkoły Podstawowej nr 3 odbyły warsztaty ze Stowarzyszeniem Pracownia Etnograficzna w ramach projektu „Niknące obrazy”. Ze względu na obecną sytuację, odbyły się one w trybie online.

W poniedziałek z uczniami spotkała się Dominika Misiak, natomiast we wtorek Justyna Szymańska. Obie prowadzące, mimo że nie mogły odwiedzić szkoły, zrobiły wszystko, żeby zajęcia poprowadzić w jak najciekawszy sposób i naszym zdaniem odniosły pełny sukces. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali o tym, czym jest etnografia, tożsamość lokalna oraz jak badać przeszłość, a także poznali ciekawostki z historii Legionowa (m.in. jakie były początki osady, kto wpadł na pomysł nazwy miasta). Dowiedzieli się też o kilku osobach, które odegrały ważną rolę w jego historii.

Jednak prowadzące skupiły się nie tylko na przeszłości, równie ważna była teraźniejszość, dzięki czemu uczniowie mogli pochwalić swoją znajomością miasta, opowiedzieć o swoich ulubionych miejscach, gdzie się spotykają i co lubią robić w wolnym czasie.

Uczniowie brali czynny udział w warsztatach nie tylko dzięki rozmowie z prowadzącymi, ale też dzięki interaktywnym grom oraz quizom. Część z nich młodzież wykonała wspólnie, część współzawodnicząc ze sobą, jednak jedno jest pewne – była to zdrowa rywalizacja, a przede wszystkim świetna zabawa.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za przygotowanie i poprowadzenie warsztatów Stowarzyszeniu Pracownia Etnograficzna. Mamy nadzieję, że jeszcze będziemy mieć okazję do wspólnych działań.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 20170524_Niepodlegla_klogo_krotkie.jpg

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Naszą ofertę zajęć poszerzyliśmy o spotkania online prowadzone poprzez platformę Zoom dzięki udziałowi w projekcie “Biblioteka online” realizowanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Odkrywamy nowe kanały udostępniania treści oraz prowadzenia zajęć w formie hybrydowej lub całkowicie zdalnej.
Projekt “Biblioteka online: program szkoleniowy dla bibliotekarzy” realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

Share Post
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.