Opowieści o człowieku, który szukał skarbu…

Swoją propozycję zajęć podczas naszych ferii ma PIK.

Spotkanie z tradycyjnymi baśniami i lokalnymi legendami opowiadanymi na żywo, przy dźwiękach nietuzinkowych instrumentów: handpana, cytry węgierskiej, okaryny, kalimby, w Poczytalni odbędzie się 31 stycznia w godz. 11.00-13.00.

Jak wiadomo, zimowe, mroźne przedpołudnia to idealny czas na słuchanie opowieści, dlatego zapraszamy na wszystkie spotkania z cyklu „Opowieści o człowieku, który szukał skarbu…”.

Opowiemy o tym, co wydarzyło się dawno, dawno temu… Zajrzymy na wieliszewski łęg i wsłuchamy się w pieśń czarownego ptaka, popłyniemy Narwią, by odkryć tajemnice przeklętej krypy, poznamy pewnego mądrego, żydowskiego chłopca z Legionowa, powędrujemy przez Puszczę Słupecką z taborem kolorowych wędrowców, spróbujemy miodu ze średniowiecznej barci z okolic Jabłonny.
Każde spotkanie zakończymy aktywnością plastyczną podsumowującą bajania.

Harmonogram spotkań:

• Poczytalnia w Legionowie – 31 stycznia, godz. 11.00-13.00
  • Gminne Centrum Kultury w Wieliszewie – 1 lutego, godz. 9.00-11.00 i 11.30-13.30
  • Gminne Centrum Kultury w Jabłonnie – 2 lutego, godz. 10.00-12.00
  • Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku – 3 lutego, godz. 10.00-12.00
  • Gminny Ośrodek Kultury w Nieporęcie – 4 lutego, godz. 10.00-12.00

Zajęcia poprowadzi Anna Woźniak – opowiadaczka, animatorka kultury, inicjatorka i koordynatorka projektów edukacyjnych i artystycznych. Od 2015 r. współtworzy artystyczna grupę Opowieści z Walizki. Występuje na festiwalach, w muzeach, domach kultury, bibliotekach, świetlicach, więzieniach.