BRAK MIEJSC | Opowieści z Kraju Kwitnącej Wiśni wracają

Już  sobotę 30.09. o godz. 15.00 do Poczytalni powróci cykl spotkań z kulturą japońską i origami w tle. Podobnie jak wiosną, zajęcia prowadzone będą w ramach realizacji inicjatyw oddolnych wyłonionych przez miejską bibliotekę w konkursie na projekty animacyjno-edukacyjne.

Warsztaty mają charakter rodzinny i są skierowane do dzieci w wieku wczesnoszkolnym i ich opiekunów. Łącznie odbędą się 4 spotkania, w czasie których uczestnicy poznają liczne ciekawostki o Japonii, wysłuchają bajki lub baśni, a także złożą własne origami.

Spotkania te będą świetną okazją do poznania zupełnie innej kultury, a także pomogą rozbudzić w dzieciach ciekawość świata.

Podział tematyczny spotkań:

1. 30.09 – Kot: “O chłopcu co malował koty”
  2. 14.10 – Smok: “Zdolny myśliwy i zręczny rybak”
  3. 28.10 – Mysz: “Mysia narzeczona”
  4. 4.11 – Żaba: “Żaba z Kioto i Żaba z Osaki”

Liczba miejsc jest ograniczona. Na każde warsztaty obowiązują oddzielne zapisy pod adresem zapisy@bibliotekalegionowo.pl. Zapraszamy do udziału!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.