Witaj w naszej cyfrowej Poczytalni
 

Opowieści z Kraju Kwitnącej Wiśni

[Edit: brak wolnych miejsc, można się zapisać na listę rezerwową.]

Już 6.05. o godz. 15.00 w Poczytalni rozpocznie się cykl spotkań z kulturą japońską i origami w tle. Zajęcia prowadzone będą w ramach realizacji inicjatyw oddolnych wyłonionych przez miejską bibliotekę w konkursie na projekty animacyjno-edukacyjne.

Warsztaty mają charakter rodzinny i są skierowane do dzieci w wieku wczesnoszkolnym i ich opiekunów. Łącznie odbędzie się 7 spotkań, w czasie których uczestnicy poznają liczne ciekawostki o Japonii, wysłuchają bajki lub baśni, a także złożą własne origami i rozwiążą quiz. Poruszone zostaną takie tematy jak: kalendarz i pory roku, symbolika wody, kwiatów i drzewek bonsai, etos samurajów i wiele innych. Przygotowane podczas zajęć prace będą prezentowane na wystawie w bibliotece.

Spotkania te będą świetną okazją do poznania zupełnie innej kultury, a także pomogą rozbudzić w dzieciach ciekawość świata. Dodatkową zaletą jest to, że umożliwią poznanie nowych osób i integrację mieszkańców miasta.

Podział tematyczny spotkań:

  1. Opowieść o Momotaro. Wprowadzenie – kilka słów o Japoni (6.05.)
  2. Kwiat kamelii – japońskie kwiaty, ogrody, bonsai (13.05.)
  3. Yuki Ona – Kobieta Śniegu – zima w Japonii (20.05.)
  4. Chłopiec z Urashimy i czarodziejska szkatułka – japońskie wyspy (27.05.)
  5. Opowieść o Złotym Chłopcu Kintaro – samuraje (3.06.)
  6. Jesienne liście klonu– pory roku, potrawy, stroje, dekoracje (10.06.)
  7. Opowieść o bystrym mnichu Ikkyu –o szkole w Japonii (24.06.)

 

Liczba miejsc jest ograniczona. Na każde warsztaty obowiązują oddzielne zapisy pod adresem zapisy@bibliotekalegionowo.pl. Zapraszamy do udziału!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Share Post
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.