Witaj w naszej cyfrowej Poczytalni
 

Picasso na ferie – warsztaty dla młodzieży w wieku 14-18 lat

Czy wiecie, że Pablo Picasso – wybitny hiszpański artysta – uwielbiał szaleć z przyjaciółmi, bał się latać samolotem (pierwszy lot odbył do Polski), jako 20-latek był podejrzany o kradzież dzieł sztuki z Luwru, nie miał prawa jazdy, najlepiej czuł się w wytartych spodniach i rozciągniętych swetrach, i do końca życia nie nauczył się pływać, choć uwielbiał kąpać się w morzu?

Picasso był artystą totalnym, nie wyobrażał sobie życia bez tworzenia, bez sztuki. Dożył 91 lat i do samego końca malował. Chcecie bliżej poznać jego dzieła? Zrozumieć, skąd się wzięły
geometryczne kształty w słynnych portretach jego autorstwa? Chcecie – we współpracy ze sztuczną inteligencją – spróbować stworzyć obraz inspirowany pracami Picassa? Dowiedzieć się, czy AI będzie w stanie choć zbliżyć się do geniuszu wielkiego artysty? Zapraszamy na ferie z Picassem! 🙂

Pierwszego dnia ferii, 15 stycznia 2024 r. o godz. 10.00 w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku Karolina Greś – historyczka sztuki i edukatorka, dzieląca się swoją pasją do sztuki m.in. za sprawą artykułów na portalu niezlasztuka.pl, wprowadzi zainteresowanych w niezwykły świat Picassa. Dodatkową atrakcją będzie krótka wycieczka do… na razie to niespodzianka, ale chodzi o lokalne smaczki związane z postacią hiszpańskiego artysty, dlatego też spacer został zatytułowany „Serocki ślad Pabla Picassa”. W drugiej części spotkania odbędą się warsztaty malowania ceramiki inspirowane twórczością Picassa, który w latach 40. XX w. zapałał wielką miłością do tej dziedziny sztuki. Poprowadzi je Fundacja Artystyczna Wylepiarnia.

26 stycznia 2024 r. o godz. 11.00 zapraszamy do Legionowa na część drugą ferii z Picassem. W Poczytalni odbędą się warsztaty pt. „Tworzenie obrazów inspirowanych twórczością Picassa z wykorzystaniem sztucznej inteligencji”, które poprowadzi Łukasz Braun z Fundacji Good Culture, specjalizujący się w marketingu cyfrowym i promujący wdrażanie nowych technologii oraz narzędzi komunikacji w instytucjach kultury.

Warsztaty w ramach akcji „Picasso na ferie” są skierowane do młodzieży w wieku 14-18 lat. Warsztaty są bezpłatne, dojazd na miejsce należy zorganizować we własnym zakresie, obowiązują zapisy (dotyczące obu spotkań: 15 i 26 stycznia 2024 r., które stanowią nierozłączną całość), liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia (imię, nazwisko i wiek uczestnika/uczestniczki, tel. kontaktowy) przyjmowane są pod adresem e-mail: animacja@pik.legionowski.pl do 11 stycznia 2024 r.

Share Post
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.