Witaj w naszej cyfrowej Poczytalni
 

Podręcznik sztuki – spotkanie z Mariuszem Bonaszewskim

Jak zostać poważanym aktorem, kiedy ma się kłopoty z dykcją? Czy da się zlekceważyć negatywne opinie kolegów ze szkoły? Czy aktorstwo to tylko talent? A może stan umysłu? Na te wszystkie pytania odpowiedział podczas wizyty w Poczytalni Mariusz Bonaszewski – kiedyś Hamlet, potem bohater filmów i seriali kryminalnych, a w końcu bardzo doceniany lektor audiobooków.

Wydaje się, że spotkanie z aktorem może dotyczyć tylko rozwoju zawodowego i szeregu porad dla ewentualnych przyszłych adeptów aktorstwa. Rzeczywiście, spotkanie z Mariuszem Bonaszewskim kręciło się wokół edukacji i talentu, ale szybko okazało się, że najważniejszy w całej machinie jest po prostu człowiek oraz jego skomplikowana natura. Człowiek wraz ze swoimi zaletami, wadami, słabościami oraz marzeniami. A co najważniejsze, wraz ze swoim uporem w dążeniu do celu i siłą do pokonywania przeszkód. Mariusz Bonaszewski chętnie dzielił się swoimi doświadczeniami związanymi z samokształceniem, barierami z dzieciństwa, wyśmiewaniem przez kolegów z liceum pomysłu pójścia do szkoły teatralnej. To, co wielu sprowadza na ziemię i sprawia, że się poddają i zmieniają swoje zamierzenia, dla gościa Poczytalni było największą motywacją. – „Ja wam pokaże, dostanę się! Mało tego, będę świetny!” Tak sobie wmawiałem, kiedy nikt we mnie nie wierzył – mówił Bonaszewski. Podkreślał też, że zdolny aktor to nie dobry naśladowca czy mówca, ale przede wszystkim ktoś, kto potrafi odkryć w sobie plastyczność, połączyć ją z wysiłkiem fizycznym i pracą układu krwionośnego oraz nerwowego. Zdolny aktor to człowiek odporny, wytrwały, zawzięty i nie oglądający się na pracę innych.

Ten wieczór z pewnością pokazał wszystkim obecnym, że wszystko zaczyna się w umyśle człowieka i jego podejściu do przeszkód. Można nawet stwierdzić, że spotkanie z Mariuszem Bonaszewskim było o wiele lepsze niż niejedna sesja z profesjonalnym psychologiem czy coachem.


Galeria


Share Post
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.