Witaj w naszej cyfrowej Poczytalni
 

Szkolenia z Good Books

21 i 22 kwietnia w Poczytalni odbyły się szkolenia z zakresu kreatywności i komunikacji, w których wzięli udział bibliotekarze z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie oraz Powiatowej Instytucji Kultury.

Hasłem przewodnim pierwszego dnia szkolenia był kreatywny zespół. Uczestnicy pod okiem Agnieszki Szczerek, która przeprowadziła warsztaty, zastanowili się, czym tak właściwie jest ta kreatywność, co ją blokuje i w jaki sposób nad nią pracować. Bibliotekarze w teorii i praktyce zapoznali się m.in. z metodą kapeluszy de Bono i odwróconą burzą mózgów, które z pewnością przydadzą się przy okazji planowania kolejnych wydarzeń i akcji.

Drugi dzień warsztatów upłynął pod znakiem komunikacji empatycznej. Bibliotekarze poznali i przećwiczyli różne metody przekazywania informacji, mieli też okazję by omówić problemy komunikacyjne, które napotykają w codziennej pracy z czytelnikami.  Inną ważną kwestią, która została poruszona, była asertywność i dlaczego warto ją ćwiczyć.

Bardzo dziękujemy Agnieszce Szczerek z Good Boosk (https://goodbooks.pl/) za przeprowadzenie warsztatów.

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Share Post
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.