Teatr w Poczytalni. Romans z pajacem

Po raz kolejny odwiedzający Poczytalnię udowodnili, że z kulturą chcą być za pan brat. Tym razem tłumnie przybyli na spektakl teatralny „Romans z pajacem” zaprezentowany przez Teatr Na Pustej Podłodze pamięci Tadeusza Łomnickiego. Spektakl oparty jest na opowiadaniu Stefana Kiedrzyńskiego.

Sztuka w adaptacji i reżyserii Waldemara Matuszewskiego opowiada o losach wędrownej trupy teatralnej, która trafia do małego miasteczka, aby dać w nim niepowtarzalne przedstawienie. Dyrektor i główny aktor zespołu, Alfred Morelski, spotyka na swej drodze pannę z dobrego domu – Monikę, dla której zostanie aktorką jest najżarliwszym i najskrytszym pragnieniem. Morelski postanawia pomóc jej w spełnieniu tego marzenia. Jest to więc spektakl o pasji do Teatru, w którym artystyczne dusze owładnięte magią sceny wyrażają swą pasję śpiewem. Aktorzy, czyli Jacek Zienkiewicz, Kinga Suchan i Michał Winiarski, otrzymali gromkie brawa – co nie dziwi, ponieważ na scenie Poczytalni znowu zagościła brawurowa gra aktorska i świetny smak, jeżeli chodzi o poziom kulturalny.