Noc Bibliotek 2019 – znaleźliśmy wspólny język!

5 października z pewnością pozostanie na długo w pamięci tych, którzy tego popołudnia i wieczora zdecydowali się odwiedzić Bibliotekę. Tegoroczna Noc Bibliotek pod hasłem „Znajdźmy wspólny język” zgromadziła dzieci i dorosłych.

Popołudniowe spotkanie z Panem Poetą, autorem chociażby takich książek jak „Kura, co tyła na diecie” i „Kaczka, co przebrała miarkę” pełne było kolorów i radosnego gwaru. Balony, przebrania, kury rozbiegane po bibliotece… To było niesamowite show angażujące małych widzów i słuchaczy.

Już wieczorne Opowieści z Orientu w wykonaniu Grupy Studnia O. (w składzie Agnieszka Aisen Kaim – opowiadacz i Marcin Zadronecki – muzyka i wokal) były nie lada gratką dla fanów tej specyficznej atmosfery. Barwny korowód, który przeszedł między regałami z książkami oraz wspólne malowanie orientalnego dywanu poprzedziły rytmiczne, pobudzające wyobraźnię opowieści przeplatane melodyjnym śpiewem i grą na tradycyjnych instrumentach.

Labirynt Sensoryczny po ciemnej bibliotece był zwieńczeniem imprezy. Grupa chętnych młodych czytelników zgromadziła się z latarkami, żeby poznać książnicę w nieco inny sposób, niż można to robić na co dzień. Smak, węch, słuch, spostrzegawczość – niewątpliwie przynieśli ze sobą atrybuty niezbędne do odnalezienia się w mrocznych zaułkach 😉 Największą trudność sprawiło rozpoznawanie „medycznych” i „literackich” aromatów, ale te ograniczenia zrównoważyła z pewnością degustacja magicznych fasolek rodem z Harrego Pottera, widok pojawiającego się znikąd miecza świetlnego rodem z Gwiezdnych Wojen czy pies-robot symbolizujący informatykę. A na koniec – odciski rąk w masie solnej (wyrabianej kilkadziesiąt minut!) w blasku kuli dyskotekowej. Zabawa – rewelacyjna! 🙂