Wyniki konkursu na realizację projektu animacyjno-edukacyjnego

Rozstrzygnęliśmy konkurs na realizację waszych inicjatyw kulturalnych w ramach projektu „Biblioteka – dom inicjatyw”, dofinansowanego z programu BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność.

Wybór nie był prosty, ponieważ na konkurs wpłynęło 14 wniosków. Ostatecznie komisji udało się wyłonić 9. projektów za łączną kwotę 30000 zł, które będą realizowane w bibliotece do 30.09. Mieszkańcy miasta będą mogli w tym czasie nieodpłatnie skorzystać z bardzo różnorodnych zajęć i wydarzeń – wśród wyłonionych inicjatyw znalazły się zarówno kurs pisarski, spotkania autorskie, jak i warsztaty rękodzielnicze. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Lista zakwalifikowanych projektów:

• Moje życie jako powieść. Warsztat pisarski dla początkujących.
  • Spotkania autorskie z reportażem.
  • Legionowskie spotkania z astronomią.
  • Opowieści z kraju kwitnącej wiśni. Warsztaty origami połączone z lekturą bajek i baśni japońskich.
  • Spotkania przy planszówkach.
  • Warsztaty sensoryczne dla rodziców z dziećmi.
  • Szyje mi się. Kurs szycia na maszynie.
  • Projekt 3D na start.
  • Lokalne warsztaty z makramy „(S)plotki – bądź kreatywna, bądź sobą!”.

Dokumenty:
Protokół rozstrzygnięcia konkursu

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu
Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.