Wywczas z biblioteką – Tydzień Bibliotek w terenie

Na koniec tygodnia wracamy wspomnieniami do jego początku… I dzielimy się fotorelacją z „Wywczasu z biblioteką”, który odbył się w poniedziałkowe popołudnie przy placu zabaw przy ul. Królowej Jadwigi.
Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Biblioteka – miejsce na czasie”. Wydzieliliśmy strefę silent reading, w której, siedząc na leżakach, można było posłuchać audiobooków ze specjalnie skomponowanej listy. Niestety technologia trochę dała nam się we znaki, ale szlaki mamy przetarte. Z kolei występ grupy „Kukaj, Kukawko!” już po raz drugi zachwycił zgromadzoną publiczność – przy dźwiękach instrumentów ludowych i melodyjnych śpiewach tańczyli i bawili się wszyscy, i duzi, i mali. Ci mniejsi mogli jeszcze pokonać nasz tor przeszkód (jesteśmy pod wrażeniem, jaką furorę robi za każdym razem materiałowy tunel). Wspólnie odetchnęliśmy, pobawiliśmy się – dziękujemy, że byliście!
Wydarzenie organizowane w ramach Tygodnia Bibliotek, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.