Witaj w naszej cyfrowej Poczytalni
 

Zmiany w funkcjonowaniu biblioteki

Ze względu na trudną sytuację epidemiczną w województwach: lubuskim, mazowieckim, pomorskim i warmińsko-mazurskim, na podstawie § 28 ust. 6 i ust. 7 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 lutego 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz rozporządzeń zmieniających (z 10 marca 2021 r. i 11 marca 2021 r.) do 28 marca 2021 roku wprowadzono w bibliotekach publicznych zakaz organizacji wydarzeń z udziałem publiczności oraz udostępniania zbiorów czytelnikom i użytkownikom wewnątrz budynków (czytelnie, wypożyczalnie). Wolno jedynie prowadzić działania online oraz udostępniać zbiory w formie bezkontaktowej na zewnątrz budynków, z zachowaniem odpowiednich wymogów sanitarnych.

Od poniedziałku, 15 marca 2021 r., udostępnianie będzie odbywało się przed wejściem do budynku biblioteki. Zbiory w tym przypadku muszą być przekazywane z maksymalnym ograniczeniem kontaktów bezpośrednich. Nie wolno dopuścić do tworzenia kolejek przed budynkiem biblioteki.

Udostępnianie zbiorów w Poczytalni będzie odbywało się w następujący sposób:

  • czytelnik zamawia poprzez katalog on-line, telefonicznie lub e-mailowo wybrane publikacje
  • bibliotekarz po skompletowaniu zamówienia czytelnika umawia z nim termin odbioru na konkretną godzinę,
  • bibliotekarz rejestruje zbiory na koncie użytkownika i przygotowuje paczkę z zamówionymi egzemplarzami,
  • odbiór przygotowanych rezerwacji po kontakcie telefonicznym
  • zwrot zbiorów będzie odbywał się poprzez wrzutnię.

Rezerwacje telefoniczne i kontakt w sprawie odbioru zbiorów: 22 732 00 36 w. 102 ; 515 358 092.

Filie będą zamknięte do odwołania. Termin zwrotów wypożyczonych tam książek został przedłużony do 31.03.2021 r. Za okres, w którym Filie będą nieczynne, nie będą naliczane opłaty za przetrzymanie.

Share Post
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.