Witaj w naszej cyfrowej Poczytalni

Zmiany, zmiany, zmiany! Nasz sowi katalog przywdział nowe piórka 😉 Od teraz będzie łatwiej przeglądać go na smartfonach, ale nie tylko! Co nowego?

Oto skrót, a wkrótce więcej informacji:
– Nowy katalog wykorzystuje możliwości przeglądarek i sam poprawnie dopasowuje się do wielkości ekranu. W szczególności działa dobrze na smartfonach i tabletach.
– Bieżący status dostępności książek jest wyraźnie oznaczony ikonami i odpowiednimi kolorami. Pozwala to natychmiast zorientować się w aktualnej dostępności, co przyspiesza dotarcie do szukanych materiałów. Ponadto rekordy oznaczone są ikonami rodzaju zbioru, zatem od razu widać czy mamy do czynienia z książką, czasopismem czy np. płytą wideo czy audio.
– Odchudzona została też strefa informacji o rekordzie. Nie ma już uwag, nie ma spisów treści, nie ma streszczeń… Dzięki temu strona – po raz kolejny głównie z myślą o smartfonach – jest czytelna i można po niej szybko nawigować w celu odnalezienia szukanej pozycji. Potrzebujesz więcej informacji? Kliknij w okładkę lub w tytuł książki.
– Ujednolicony został styl i działanie wszystkich formularzy, takich jak generowanie nowego hasła, rejestracja w bibliotece, składanie propozycji zakupu czy edycja profilu, zmiana hasła etc.
– Schowek został zastąpiony przez koszyk – jego działanie przypomina ten znany ze sklepów internetowych. Możemy do niego „wrzucać” interesujące nas książki, aby później do nich wrócić.

Miłego korzystania!

Share Post
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.

X