Witaj w naszej cyfrowej Poczytalni
 

Anna Onichimowska w Poczytalni

Jaki jest przepis na wciągającą książkę? Gdzie szukać tematu opowiadania? Czy żeby zostać pisarzem trzeba skończyć specjalne studia? Na te i wiele innych pytań odpowiedziała Anna Onichimowska – autorka kilkudziesięciu książek dla dzieci i młodzieży, na których wychowują się kolejne pokolenia.

W spotkaniu z autorką zorganizowanym w Poczytalni wzięły udział klasy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Legionowie, Zespołu Szkół nr 1 w Legionowie, Szkoły Podstawowej nr 7 oraz Zespół Szkół nr 3 w Legionowie. Uczniowie  rozmawiali z pisarką o jej twórczości, o własnych pomysłach na pisanie książek, o tym co lubią czytać i które książki zaproszonego gościa powinny mieć swoje kolejne tomy. Wcielili się także w dziennikarzy, którzy podczas konferencji prasowej mogli zadać autorce wszystkie nurtujące ich pytania. Za najciekawsze książki autorki uznali cykl przygód o duchu Maćku, opowiadania z tomu „Dzień czekolady” oraz historię chłopca, który musiał zmierzyć się z chorobą w książce „Będę biegać”. Wszyscy chętni mogli zakupić książki autorki oraz otrzymać dedykację z autografem.

Anna Onichimowska debiutowała zbiorem wierszy „Gdybym miał konia”, wydanym w 1980 r. Otrzymała wiele nagród i wyróżnień literackich w Polsce i za granicą. Jest znana i ceniona jako autorka opowiadań i powieści, chętnie czytanych przez dzieci oraz wybieranych przez nauczycieli do kanonu lektur szkolnych.


Galeria


Share Post
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.