Mała Książka – Wielki Człowiek. Cykl warsztatów Instytutu Książki

22 listopada Biblioteka w Poczytalni zamieniła się w iście bajkowy i zwierzęcy świat. A to za sprawą warsztatów dla przedszkolaków organizowanych przez Instytut Książki w ramach programu Mała Książka – Wielki Człowiek. Zajęcia zgromadziły łącznie trzy grupy z legionowskich przedszkoli. Było gwarno, wesoło i niesamowicie twórczo.

W 20 bibliotekach w całej Polsce dwoje animatorów – Pan Poeta oraz Dominika Czerniak Chojnacka – prowadzą warsztaty proczytelnicze dla dzieci, zachęcając nie tylko do czytania, ale także odwiedzania biblioteki. Spotkania w oparciu o teksty z publikacji Instytutu Książki „Pierwsze czytanki dla..” pobudzają wyobraźnię, zachęcają do aktywnego uczestnictwa oraz są okazją do dobrej zabawy z książką. Przekonaliśmy się o tym i my – dzieci wcielały się w straszne lwy, odtwarzały lwie łapy, próbowały być nawet tak groźne, jak te wielkie kocury 😉 Świetna zabawa na pewno nie zniechęciła do odwiedzania biblioteki, a nawet udowodniła, że w bibliotece nie jest nudno i że można tu nie tylko wypożyczać i oddawać książki, ale również zdobywać nowe kreatywne umiejętności 😉

Wyprawki nadal wydajemy, do wyczerpania zapasów 🙂 W Wyprawce Czytelniczej dzieci znajdą książkę dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka (właśnie wspomniane już „Pierwsze czytanki dla..”), a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Dziękujemy za kreatywne warsztaty 🙂
A do biblioteki, jak zwykle, serdecznie zapraszamy 🙂