Witaj w naszej cyfrowej Poczytalni
 

Mała Książka – Wielki Człowiek ponownie w MBP Legionowo

Udało się! Po raz kolejny zakwalifikowaliśmy się do akcji Mała Książka – Wielki Człowiek! Już od września ruszymy z nową odsłoną kampanii dla dzieci w wieku 3-6 lat, a tymczasem przypominamy, że dotychczasowe karty na naklejki wciąż są ważne.

Od 2018 roku projekt jest realizowany przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo „Mała Książka – wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę biorącą udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „Mała książka – wielki człowiek”.

  • Wciąż wydajemy wyprawki na start dla dzieci urodzonych w latach 2014-2017. Zapraszamy po książeczki i zachęcamy do zbierania „delfinków” 🙂
  • Czytanie od najmłodszych lat jest bardzo ważne, a akcja ma na celu uświadamianie tego rodzicom – warto czytać razem!

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.