„Mała książka – wielki człowiek” już od września!

To już pewne i oficjalne ? Od września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Legionowie będzie można odbierać Wyprawkę Czytelniczą dla dzieci w wieku 3-6 lat w ramach ogólnopolskiego projektu „Mała książka – wielki człowiek”. Udział w projekcie jest bezpłatny, wystarczy przyjść z dzieckiem do Biblioteki i założyć mu kartę.

W Wyprawce Czytelniczej dzieci znajdą książkę dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.