Nasz projekt „Ta książka jest o Tobie” z dotacją!

Biblioteka otrzymała dotację od Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w programie Promocja czytelnictwa w wysokości 16065 zł.

Głównym zamysłem projektu jest lepsze dostosowanie biblioteki i zbiorów do potrzeb młodzieży, przede wszystkim poprzez wspólne wypracowanie rozwiązań, które sprawią, że idea czytania, spędzania czasu w bibliotece będzie bliższa młodym legionowianom. Efektem końcowym będzie stworzenie strony internetowej (działającej jak aplikacja), dzięki której znalezienie interesujących książek stanie się znacznie łatwiejsze. Generator po przeanalizowaniu wybranych kryteriów wytypuje interesujące pozycje. Przed wdrożeniem tego swoistego generatora tytułów odbędą się testy w bibliotece, do których zostanie zaproszona młodzież. Testy będą miały charakter speeddatingu, czyli szybkich „randek” z książkami. Uczestnicy po zapoznaniu się z fragmentami polecanych książek będą oceniać czy stanowią dla nich interesującą propozycję.

Część projektu skierowana zostanie też do rodziców, którzy będą mieli okazję dowiedzieć się od ekspertów o znaczeniu książek w rozwoju małych dzieci. Przed nami także spotkanie z ekspertem pod hasłem „Jak czytać dzieciom i z dziećmi, i dlaczego nie można sobie tego odpuścić” adresowane szczególnie do rodziców nastolatków. Podczas spotkań poruszymy także temat zachęcania do czytania dzieci z dysleksją i innymi zaburzeniami.