Witaj w naszej cyfrowej Poczytalni

16 września odbyła się tegoroczna edycja Nocy Kultury. Z tej okazji 5 legionowskich instytucji, w tym Miejska Biblioteka Publiczna, przygotowało dla mieszkańców miasta sporo atrakcji kulturalnych i naukowych.

W Poczytalni każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Podczas gdy na pierwszym piętrze najmłodsi próbowali swych sił w rękodziele artystycznym i zabawach i grach ruchowych, w sali widowiskowej swoje stanowiska uruchomiły legionowskie firmy na codzień zajmujące się organizowaniem zajęć pozalekcyjnych. Labirynt atrakcji obejmował większość dziedzin ze świata nauki i kultury. Goście Poczytalni mogli wziąć udział w eksperymentach chemicznych, zajęciach z programowania lub warsztatach fotograficznych. Młodzi kreatywni dali upust swej wyobraźni z pomocą pokaźnej kolekcji klocków Lego, a zainteresowani nowinkami technicznymi obserwowali pracę drukarki 3D. Ci nieco mniejszego wzrostu zasiadali za kierownicą futurystycznego pojazdu! Równolegle salę widowiskową opanowały legionowskie szkoły tańca prezentując swoje nieprzeciętne umiejętności. Później odbyły się prelekcje naukowe dotyczące m.in. szyfrowania danych czy zależności matematycznych w przyrodzie. Noc Kultury w Poczytalni zamknął koncert muzyki elektronicznej. Zagrał  Tomek Lewandowski.

Nie był to koniec niespodzianek – tego dnia między zaangażowanymi w Noc Kultury instytucjami kursowały dwa kultowe już autobusy Jelcz tzw. „ogórki”, którymi mieszkańcy miasta mogli wybrać się na bezpłatną przejażdżkę. Ci, którzy w dowód odwiedzenia wszystkich placówek uzbierali pięć pieczątek, zaproszeni zostali do udziału w finale w ratuszu i losowania voucheru do teatru „Komedia”.


Galeria zdjęć


Share Post
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.