Witaj w naszej cyfrowej Poczytalni
 

Planszowisko w Poczytalni

Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie, w ramach II roku realizacji projektu „Biblioteka – dom inicjatyw”, dofinansowanego z programu BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność, także i w tym roku przygotuje dla mieszkańców miasta wiele działań. Pierwsze z nich, Planszowisko w Poczytalni, odbędzie się już 25.03.

Działania w ramach projektu skierowane są przede wszystkim do osób dorosłych, mają umożliwić im uczestniczenie w kulturze i wartościowe spędzanie czasu zarówno we własnym towarzystwie, jak i z dziećmi. W tym roku Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie zorganizuje 2 do 5 tego typu inicjatyw wyłonionych w procedurze konkursowej, a dwie przeprowadzi we współpracy z partnerami. Pierwsza z nich, Planszowisko, zaplanowana jest na 25.03. w godzinach 13.00-17.00 i odbędzie się na II piętrze legionowskiej Poczytalni.

– Różnego rodzaju spotkania przy grach planszowych nie są nowością, ani w naszej ofercie, ani w ofercie innych instytucji kultury z naszego powiatu – mówi Tomasz Talarski, dyrektor biblioteki – Pewną innowacją będzie to, że podzielimy przestrzeń na trzy strefy, oddzielnie będą mogły zagrać osoby dorosłe, całe rodziny, przygotujemy też przestrzeń wyłącznie dla dzieci. W ten sposób dorośli uczestnicy zyskają szansę, żeby zagrać w gry przeznaczone dla osób pełnoletnich, podczas gdy dzieci będą mogły bawić się pod opieką animatorki – dodaje.

Dla młodszych uczestników przygotowane zostaną gry nawiązujące do znanych książek dla dzieci, takich jak np. seria o Basi czy Detektywie Pozytywce, a rozgrywkom będą towarzyszyły zajęcia literackie.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

 

Share Post
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.