Witaj w naszej cyfrowej Poczytalni

W ramach Narodowego Czytania „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, 2 września na parkingu wielopoziomowym przy dworcu w Legionowie, odbyło się prawdziwe przyjęcie ślubne. Pomimo niesprzyjającej pogody od godziny 15 na miejsce imprezy zaczęli przybywać goście, a najniższa kondygnacja parkingu na kilka godzin stała się sercem kulturalnym Legionowa.

Do czytania „Wesela” zaproszeni zostali m.in. pan prezydent miasta Legionowo Roman Smogorzewski, jak również jego zastępca, pan Piotr Zadrożny, a także para aktorów – Agnieszka Wielgosz i Kazimierz Mazur, odtwórcy ról Państwa Młodych, przebrani w tradycyjne krakowskie stroje.

Niezrażonym pogodą przybyłym pomagał rozgrzać się zespół Polski Łan, przygotowując program taneczny a także najpopularniejsze ludowe melodie, które chętnie podjęli goście, wypełniając parking radosnym śpiewem i zabawą. Na młodszych, mniej zainteresowanych młodopolskim dramatem czekały wycinanki i ozdabianie wianków. Nie zabrakło także atrakcji dla spragnionych rywalizacji – mogli oni spróbować swych sił w trzęsieniu kaczką krakowską i strzelaniu z batów furmańskich. Przygotowane w dużych ilościach pajdy chleba ze smalcem i ogórki kiszone okazały się być prawdziwym przebojem, rozchodząc się w mgnieniu oka w ten chłodny, letni dzień. Jedzenia  – jak to na polskim weselu – zabraknąć nie mogło, do dyspozycji gości pozostał więc grill i produkty regionalne, które mogli oni zakupić na kiermaszu razem z wyrobami rzemieślniczymi. O 18 rozpoczęły się poprawiny, rozbrzmiały największe przeboje, a najwytrwalsi zabrali się do tańca.


Galeria zdjęć


Share Post
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.