Wieczór z Marzycielką i malarstwem Kozery na początek Nocy Bibliotek

W tym roku legionowska odsłona Nocy Bibliotek trwała aż 70 godzin stając się najdłużej trwającą imprezą kulturalną na świecie!:)

Rozpoczęliśmy znakomitym monodramem „Marzycielka, czyli kilka godzin z życia kretynki” w brawurowym wykonaniu Małgorzaty Dudy-Kozery, aktorki Teatru Rampa. To niezwykle zabawna komedia muzyczna a jednocześnie wzruszająca opowieść o kobiecie poszukującej romantycznej miłości i szukającej swego miejsca na ziemi. Monodram napisany przez Jerzego Andrzeja Masłowskiego – popularnego autora piosenek, opowiadań i sztuk teatralnych. Spektakl został pokazany w ramach projektu „Monodram-mały teatr, duża sztuka” prowadzonego przez Stowarzyszenie Myślących Pozytywnie i Miejską Bibliotekę Publiczną w Legionowie. Imprezą towarzyszącą był wernisaż wystawy malarstwa Krzysztofa Kozery, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas w piątkowy wieczór (szczególnie tym, którzy wytrzymali półtorej godziny stojąc lub siedząc na podłodze:)). Pokazaliście swoją obecnością, że w Legionowie warto prowadzić bardziej ambitne działania artystyczne. Nadzieja wróciła:)

Projekt „Monodram-mały teatr, duża sztuka” dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.