„Niknące obrazy” – zapraszamy na premierę słuchowiska

Zapraszamy na premierę online słuchowiska „Niknące obrazy” będącego efektem działań w projekcie o tej samej nazwie. Odbędzie się ona już w sobotę, 14 listopada, o godzinie 18.00 na bibliotecznym kanale YouTube.

Praca nad słuchowiskiem trwała kilka miesięcy. Początkowo zbierane były wspomnienia mieszkańców Legionowa o życiu w mieście „wczoraj i dziś” – udało się zarejestrować piękne anegdoty o codzienności, rozwijaniu zainteresowań, spacerach do pierwszej biblioteki, legionowskim grzybobraniu czy wojnach o pierwsze spółdzielcze mieszkania. Opowieści zostały połączone w jeden obraz w prezentowanym słuchowisku. Cała oprawa, graficzna i muzyczna, powstawały podczas warsztatów rodzinnych w bibliotece i warsztatów online.

Bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom Legionowa, którzy podzielili się z nami swoimi wspaniałymi, często niemal magicznymi, opowieściami.

Słuchowisko swoim śpiewem uświetnił chór Belcanto pod kierownictwem Marka Pawłowicza działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Legionowie.

Scenariusz i reżyseria – Monika Rejtner
Oprawa muzyczna – Alicja Brudło i Miłka Majczyno
Opracowanie graficzne – Dominika Ruta
Realizacja – Piotr Malinowski

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.