Rówieśnicy dzisiejszych licealistów 100 lat temu – prelekcja

Zapraszamy na prelekcję dr hab. Jolanty Załęczny, prof. AFiB, pod tytułem „Rówieśnicy dzisiejszych licealistów 100 lat temu” w ramach projektu „Niknące obrazy”, w którym szukamy punktów wspólnych życiorysów współczesnych i dawnych mieszkańców Legionowa.

Nasz gość zaprezentuje wspomnienia nastoletnich ochotników – mieszkańców Mazowsza. Wystąpieniu będzie towarzyszyła premiera i otwarcie wystawy stworzonej przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku „Pierwsze dni Niepodległości”, którą będzie można oglądać w holu dworca. Ekspozycja uzupełniona została o planszę dotyczącą pierwszych dni wolności 1918 roku na terenach dzisiejszego Legionowa.

Premiera online odbędzie się 10 listopada (wtorek) o godz. 18.00.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.