Słuchowisko „Niknące obrazy” już dostępne

Już można słuchać! Zapraszamy do poznawania niknących obrazów Legionowa. Nagrania są dostępne na bibliotecznym kanale YouTube.

Link: https://www.youtube.com/playlist?list=PLczha1pqcFXq0UHvZBH6IqV8qIkbEEkWE

Słuchowisko „Niknące obrazy” jest efektem działań w projekcie o tej samej nazwie. Praca nad słuchowiskiem trwała kilka miesięcy. Początkowo zbierane były wspomnienia mieszkańców Legionowa o życiu w mieście „wczoraj i dziś” – udało się zarejestrować piękne anegdoty o codzienności, rozwijaniu zainteresowań, spacerach do pierwszej biblioteki, legionowskim grzybobraniu czy wojnach o pierwsze spółdzielcze mieszkania. Opowieści zostały połączone w jeden obraz w prezentowanym słuchowisku. Cała oprawa, graficzna i muzyczna, powstawały podczas warsztatów rodzinnych w bibliotece i warsztatów online.

Głosu i opowieści użyczyli: Barbara Paździor, Barbara Janczewska, Marek Milewski, Barbara Lewandowska, Hanna Pacuszka, Wojciech Pacuszka, Grażyna Gembiec, Agnieszka Żychalak, Nina Kamińska, Tymoteusz Kamiński, Katarzyna Tokarska, Monika Jankowska, Anna Woźniak, Piotr Malinowski.

Scenariusz i reżyseria – Monika Rejtner
Oprawa muzyczna – Alicja Brudło i Miłka Majczyno
Opracowanie graficzne – Dominika Ruta
Realizacja – Piotr Malinowski

Słuchowisko swoim śpiewem uświetnił chór Belcanto pod kierownictwem Marka Pawłowicza działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Legionowie.

Bardzo dziękujemy pomysłodawcom i twórcom słuchowiska za stworzenie niknących obrazów Legionowa.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.