Wiktoria 1920 w technologii VR

Z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” odwiedził Poczytalnię z pokazami filmu „Wiktoria 1920”. Ta wyjątkowa produkcja fabularna została zrealizowana w technologii VR 360 stopni 3D. Filmowi towarzyszyła multimedialna wystawa „1920” przygotowana dzięki współpracy z Narodowym Archiwum Cyfrowym oraz Archiwum Państwowym w Warszawie.

Goście Wirtualnego Teatru Historii mieli okazję przenieść się do 1920 roku i wziąć udział w niezwykłej misji dostarczenia meldunku do biura szyfrów na Cytadeli. Dzięki goglom VR obserwowali otaczający ich świat oczami jednego z bohaterów filmu. Uciekając przed bolszewikami stali się uczestnikami zapierających dech wydarzeń i poznali rolę wywiadu radiowego dla polskiego zwycięstwa w wojnie polsko-bolszewickiej. Takich emocji i wrażeń nie dostarczy chyba żadne inne widowisko!

Bardzo dziękujemy Konceptowi Kultura za dostarczenie takiej dawki historycznej wiedzy w tak niesamowitej formie.