Wizyta w Muzeum Historycznym w Legionowie

20 sierpnia bibliotekarze z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie odwiedzili kolejny raz Muzeum Historyczne w Legionowie. Tym razem obejrzeli wystawę „Dzieje Garnizonu Legionowo. Czas wojen i pokoju”. Wyprawa ta odbyła się w ramach projektu „Niknące obrazy”.

W czasie wizyty bibliotekarze mieli okazję porozmawiać z kierownikiem Filii „Piaski” o historii legionowskiego garnizonu, a także o tym, jak wyglądało w nim życie przed 100 laty. Dzięki tej rozmowie dowiedzieli się w jaki sposób wolny czas spędzali oficerowie i ich rodziny, a także czym wsławili się piloci ze stacjonującego tu II Batalionu Aeronautycznego. Najciekawsze fakty dotyczyły życia codziennego żołnierzy na tle wielkiej historii wojen w XX wieku. Podczas zwiedzania poruszono także kwestie zdobycia garnizonu w 1911 r. oraz jego roli w czasie wojny z bolszewikami w 1920 r.

Zdobyte w czasie wizyty w muzeum informacje posłużą do stworzenia spektaklu-słuchowiska wieńczącego projekt „Niknące obrazy”.

Dziękujemy pracownikom Muzeum za oprowadzenie i zorganizowanie zwiedzania.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.