Biblioteka Roślin ponownie w przedszkolach

Projekt Biblioteka Roślin po raz kolejny zawitał u przedszkolaków – tym razem z Przedszkola Miejskiego nr 12 im. Króla Maciusia w Legionowie. Po raz kolejny dzieci udowodniły, że zainteresowanie przyrodą i otaczającym je środowiskiem jest ogromne, a edukatorka z biblioteki przekonała się, że warto już najmłodszych mieszkańców planety uświadamiać w kwestii ekologii.

Przedszkolaki z czterech grup miały okazję dowiedzieć się, czym jest smog oraz w jaki sposób ludzie wpływają na środowisko, zwłaszcza powietrze. Dzieci przyjrzały się, jak można zrobić smog w słoiku z materiałów dostępnych w niemal każdym domu oraz przeszły krótką lekcję rozpoznawania roślin rosnących na ich przedszkolnym podwórku. Już niedługo kolejny etap projektu, który, mamy nadzieję, odbędzie się w Poczytalni. Jeżeli nie będzie takiej możliwości, bibliotekarze zrobią wszystko, aby dzieci – już bardzo dobrze przygotowane – mogły zobaczyć przynajmniej część Biblioteki Roślin znajdującej się wśród regałów z książkami.

Projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii. Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja „Za górami, za lasami”.