Witaj w naszej cyfrowej Poczytalni
 

Biblioteka Roślin w przedszkolach

Projekt Biblioteka Roślin trwa i zatacza coraz szersze kręgi. Ponieważ ma sprawić, że mieszkańcy Legionowa znajdą się jeszcze bliżej natury i ekologii, a dobre nawyki szczepi się od najmłodszych lat, w legionowskich przedszkolach podczas wakacyjnych dyżurów odbywają się specjalnie przygotowane roślinne zajęcia. Przedszkolaki poznają przyrodę dookoła swoich placówek oraz uczą się dbać o rośliny i je rozpoznawać.

W ubiegłym tygodniu grupy z Przedszkola Miejskiego nr 3 im. Koszałka Opałka i Przedszkola Miejskiego nr 10 im. Wandy Tomczyńskiej wzięły udział w terenowych zajęciach na przedszkolnych podwórkach. Edukatorka z biblioteki tłumaczyła dzieciom, czym jest smog, jak powstaje, a także zaprezentowała sposób na zrobienie smogu w słoiku, który był miniaturą miasta. Trudno uwierzyć, ale wystarczył kwasek cytrynowy, a modelami były ludziki Lego 😉 Podczas rozmów o otaczającej przedszkola zieleni wykorzystane zostały książki będą zbiorami legionowskiej książnicy, a także tablety – dzięki specjalnym aplikacjom dzieci mogły zobaczyć, jak identyfikować nieznane im rośliny. Ponieważ są wakacje, zajęcia nie mogły być tylko zwykłą lekcją biologii, a zatem potrzeba było ruchu i wyzwań. Wspólne udawanie… łopianu (!) przyniosło wiele radości, a „zwiedzanie” podwórka i wskazywanie kolejnych roślin okazało się świetną zabawą.

To dopiero początek, bo po cyklu zajęć w legionowskich przedszkolach przewidziane są warsztaty w bibliotece, czyli kolebce Biblioteki Roślin 🙂 Jeżeli nic nie pokrzyżuje planów, już we wrześniu przedszkolaki odwiedzą Poczytalnię i wezmą udział w drugim etapie roślinnych szkoleń 😉

Projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii. Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja „Za górami, za lasami”.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.