Witaj w naszej cyfrowej Poczytalni
 

W cieniu Wielkiej Bitwy – ruszamy!

Rozpoczynamy działania w projekcie „W cieniu Wielkiej Bitwy”, dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Pierwsze spotkanie animatorów, którzy zgłosili się do legionowskiej biblioteki, odbyło się 2 września. Szkoliliśmy się, rozmawialiśmy i planowaliśmy kolejne działania razem z Anną Woźniak i Moniką Mioduszewską. Projekt poświęcony jest opowieściom o ludziach, którzy żyli i działali w czasie wojny polsko-bolszewickiej w 1920 roku na terenie Mazowsza. Będziemy wspólnie poszukiwać lokalnych historii o osobach, których praca społeczna i historia często kryją się w cieniu wielkich wydarzeń. Przy wsparciu kadry Mazowieckiego Instytutu Kultury oraz opowiadaczy z Fundacji na Rzecz Kultury „Walizka” stworzymy mini-opowieści, podcast i instalację artystyczną. Za odwiedziny i aktywny udział w warsztacie dziękujemy: Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wołominie im. Heleny i Stefana Nasfeterów, Akademii Pana Wielądko, Pompie Pomiechówek, Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Radzymin.

Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.