Wirtualna wystawa i konkurs – Biblioteka Roślin

Z okazji Dnia Ziemi zapraszamy Was na wirtualną wystawę „Biblioteka Roślin”. Mamy nadzieję spotkać się niedługo w Poczytalni, ale już dziś proponujemy mały spacer. Tematem wystawy są zielniki i ilustracje botaniczne.

Wystawę można oglądać na komputerze KLIK! na wystawę ; na tablecie i na smartfonie będzie potrzebna instalacja aplikacji ARTSTEPS. Jeśli macie kartonowe okulary VR, to naszą wystawę zwiedzać możecie w Virtual Reality: ARTSTEPS: BIBLIOTEKA ROŚLIN.

A przy okazji ogłaszamy KONKURS! Na wystawie ukrytych jest 5 nietypowych przedmiotów. Jeśli je znajdziecie i klikniecie na nie, pokażą Wam się słowa z sentencji Leonarda da Vinci. Ułożoną sentencję wyślijcie do nas mejlowo na adres konkurs@bibliotekalegionowo.pl albo w wiadomości na Facebooku, a my spośród prawidłowych odpowiedzi wybierzemy zwycięzcę, który dostanie od nas książkę-niespodziankę i roślinę doniczkową z naszej Biblioteki Roślin. Regulamin konkursu dostępny tutaj: Biblioteka Roślin – wirtualna wystawa

Kilka uwag technicznych, żeby ułatwić Wam zwiedzanie.
• Wystawa jest duża, więc potrzebuje kilku minut, żeby się wgrać. Niestety nie da się tego przyspieszyć .
• Wystawę można zwiedzać z przewodnikiem, wystarczy kliknąć wtedy przycisk PLAY albo samodzielnie poruszając się przy pomocy myszki, touchpada lub strzałek na klawiaturze.
• Drzwi trzeba otwierać ręcznie, czyli kliknięciem. W innym wypadku przewodnik może się pogubić i staniecie w innym miejscu niż planowaliście. Jeśli tak się stanie, wróćcie do początku i zacznijcie zwiedzanie jeszcze raz, tylko szybciej .
• Plansze mają ukryte opisy. Po kliknięciu na planszę pokaże się opis i zacznie grać muzyka. Żeby przejść do kolejnego opisu trzeba kliknąć kolejną planszę albo zamknąć opis poprzedniej.
• Może się zdarzyć, że ktoś zwiedza wystawę razem z Tobą, zobaczysz wtedy jego awatara. Jeśli jesteś zalogowany możesz nawet porozmawiać z nim otwierając okienko czatu w prawym dolnym rogu. Jeśli chcesz być sam, możesz zablokować opcje czatu i awatara, również w prawym dolnym rogu.

Projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii. Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja „Za górami, za lasami”.